klimatyzator split

Klimatyzatory przenośne

Takie klimatyzatory to bardzo proste rozwiązanie, ponieważ nie trzeba uszkadzać ściany, by je montować. Jedyne co potrzebne to bliskość okna, by taki sprzęt mógł funkcjonować. Przez elastyczną rurę wypompowywane jest ciepłe powietrze z mieszkania. Klimatyzatory o przenośnym charakterze mają jednak małą efektywność i dodatkowo są również hałaśliwe i zajmują sporo miejsca w mieszkaniu.

Klimatyzatory typu Split

klimatyzator splitKlimatyzatory typu Split to urządzenia, które składają się z dwóch jednostek - wewnętrznej oraz zewnętrznej. Można je kupować w różnych wersjach, które różnią się w zależności od sposobu montażu. Najwięcej osób wybiera jednak ścienne urządzenia, które oferowane są w różnych kolorach oraz wzorach. Dzięki temu można taki sprzęt zainstalować praktycznie w każdym pomieszczeniu i nie będzie to zaburzać całego przygotowanego wystroju. Poza zwykłymi białymi urządzeniami są już także takie oferowane w wykończeniu metalicznym, z drewnem czy chromem a nawet takie, które mają przyciemniane lustro. Jeśli znajdziemy dobry wzór to klimatyzator może być świetną dekoracją naszego wnętrza. Natomiast, gdy mamy wysokie wnętrza to warto zastosować klimatyzator podsufitowy. Jest wiele ciekawych propozycji jednostek, które można zastosować i sprawnie ze sobą połączyć osiągając świetne efekty funkcjonowania takiej klimatyzacji.

Multisplit

Jest to system, który pozwala na stworzenie całego zespołu, który będzie odpowiadał za klimatyzację kilku pomieszczeń w tym samym czasie. To dobre rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które są w trakcie projektowania domu i myślą o tym, by od razu zdecydować się tam na montaż klimatyzacji. Zastosowane są tutaj klimatyzatory kanałowe, w których zimne powietrze rozprowadzone jest kanałami i wychodzi z sufitu do tych pomieszczeń, które chce się schłodzić.