847

Do niedawna traktowano raczej klimatyzator jako jakiś luksus, ale ten stan rzeczy mocno się już zmienił, ponieważ po takie urządzenie sięga coraz więcej osób. Obecnie decydować się można albo na klimatyzator typu split albo na jakieś urządzenie przenośne.

Warto się dobrze zastanowić jaki klimatyzator będzie dla nas najlepszy czy lepsza będzie forma przenośna czy może taki klimatyzator, który składa się z dwóch części i określany jest jako split. Wszystkie klimatyzatory mają za zadanie chłodzić powietrze ale znajdą się i takie, które je ogrzewają.

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Gdy chcemy dobrać odpowiedni klimatyzator powinniśmy przeprowadzić odpowiednie obliczenia, które może wykonać dla nas osoba, która sprzedaje takie urządzenia i zna ich funkcjonowanie.

Jaki klimatyzator - przenośny czy stacjonarny?

klimatyzator w jadalniKlimatyzator przenośny będzie praktyczniejszy przede wszystkim dlatego, że nadaje się do ustawiania w takim miejscu, gdzie w danej chwili będziemy chcieli chłodzić powietrze. Takie urządzenia mają jednak mniejszą wydajność i dlatego nie zawsze dobrze się sprawdzą. Chodzi o to, że z klimatyzatora musi być odprowadzone ciepłe powietrze, a wtedy będzie się zmniejszać jego wydajność. Do minusów należy także zaliczyć duży hałas takiego sprzętu.

Jaki klimatyzator - split czy monoblokowy?

Jeśli chodzi o stacjonarne klimatyzatory to najczęściej występują w formie split i składają się z dwóch odrębnych jednostek, które są ze sobą połączone. Zewnętrzna cześć znajduje się za oknem, które musi być uchylone. Świetnie się obecnie sprawdzają dlatego są chętnie i często wykorzystywane. Jednostki są połączone i przez rury płynie czynnik chłodniczy. Taką instalację można realizować jedynie z pomocą osoby, która posiada do tego odpowiednie przygotowanie i będzie widziała jak to wykonać w należyty sposób.