komfort klimatyzacji

W pracy i w domu, gdzie będziemy spędzać więcej swojego czasu ważnym elementem będzie to, jakie parametry będzie miało powietrze, które będzie znajdowało się w tym pomieszczeniu. Jest szereg parametrów, które mogą decydować o tym, czy będziemy mieli dobre samopoczucie podczas przebywania w takich pomieszczeniach.

Na każdego człowieka oczywiście powietrze wpływa w różny sposób. Również strefy komfortu cieplnego będą inne w okresie letnim a inne w okresie zimowym i mogą zależeć między innymi od aktywności fizycznej.

Według danych wzorcowych najlepiej będzie, jeśli temperatura w pomieszczeniu będzie w przedziale od 18 do 24 stopni i przy tym zostanie zachowana wilgotność, która będzie na poziomie między 35 a 75%.

Przy dużych odstępstwach dojść może do odczucia nadmiernej wilgotności czy suchości oraz przeciągu. Wpływ na nasze samopoczucie będzie miała także czystość powietrza a także stopień jego zanieczyszczenia pyłami, gazami oraz parami. Jest to istotna sprawa ponieważ może wpływać między innymi na choroby cywilizacyjne takie jak alergie czy bóle głowy.

Obecnie jest bardzo ważną kwestią, by zachować należytą czystość powietrza, co będzie ważne ze względów technologicznych jak i też po to, by można było zachować należyty komfort w takim pomieszczeniu. Dotyczyć to będzie zarówno pomieszczeń biurowych jak i mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Klimatyzator ścienny

To najbardziej popularne urządzenie, które przeznaczone jest do małych pomieszczeń. Mają one naprawdę duże możliwości chłodnicze i grzewcze. Zaletą będzie między innymi to, że dzięki zastosowaniu różnych opcji można optymalizować ich pracę praktycznie w każdych warunkach.

Klimatyzator kasetonowy

klimatyzator splitPrzeznaczony będzie do umieszczenia w ramach sufitu podwieszanego. Będzie to urządzenie, które obsługiwać będzie pomieszczenia o większych kubaturach takich jak restauracje, hotele czy biura. W nowoczesnych klimatyzatorach jest szereg ciekawych opcji.

Klimatyzator kanałowy

To klimatyzator, który zostaje umieszczony w suficie i świetnie pasuje do takich pomieszczeń jak restauracje, biura czy sale koncertowe. Instalacja jest tutaj bardzo estetyczna i można doskonale dopasować do niego również oświetlenie.