akcesoria klimatyzacja

pompki skroplin do klimatyzacjiPompki skroplin

W przypadku gdy mamy klimatyzator naścienny to najczęściej będzie się stosować grawitacyjne odprowadzenie skroplin. Trzeba jednak wyprowadzić rurkę w taki sposób, by był należyty spadek. Jest to rzecz tak naprawdę niezbędna, jeśli chcemy, by skropliny swobodnie spływały z jednostki wewnętrznej. Ze względu na to, że nie ma w jednostce ciśnienia będzie bardzo ważne zastosowanie jak największego spadku. Jeśli to nie będzie możliwe to właśnie wtedy stosuje się pompki do skroplin, które będą odprowadzały skropliny do konkretnego miejsca. Nawet małe pompki będą już w stanie poradzić sobie nawet z dużą ilością skroplin. Oczywiście trzeba także dobrać odpowiednią średnicę, tak by w pompce nie odkładały się zanieczyszczenia, ponieważ tak można zniszczyć całe urządzenie.

Filtry do klimatyzacji

filtr do klimatyzacjiOprócz tego, że stosuje się tradycyjne filtry powietrza będzie się także stosowało elementy dodatkowe, które mają sprawić, że będzie lepsze oczyszczenie przepływającego powietrza. Filtry odpowiadają między innymi za to jaka jest jakość powietrza, które wydostaje się z urządzenia. Mają one odpowiadać za usuwanie zanieczyszczeń oraz bakterii. Dlatego ten sprzęt będzie bezpieczniejszy dla zdrowia. Mogą odpowiadać również za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów

pilot sterujący do klimatyzacjiUniwersalne piloty sterujące

Coraz więcej urządzeń jest obecnie robionych tak, że dołączone są do nich specjalne piloty sterujące, dzięki czemu wygodniej korzysta się z takich urządzeń. Trzeba jednak szukać dobrego pilota uniwersalnego, by dobrze współpracował z urządzeniem.

Uchwyty do mocowania jednostek zewnętrznych

Jest to ważny element, który pozwala na montowanie jednostek zewnętrznych sprzętów. Oferowane są one jako element stały, przesuwany albo składany. Trzeba go dopasować oczywiście do tego miejsca, w którym taka jednostka ma zostać zamontowana. Chodzi o to, by ten montaż był po prostu łatwiejszy.